Duyuru

Özet : 

 1. Yiğit Yollarımız Ayırdık – Sitemizi Sildi – Site Veri Tabanımızı Paylaştı.
 2. PiedPiper Harici Siteler ile  ilişkimiz yoktur. Başka Yerdeki Şeylere İnanmayın…
 3. Bildirimler Bize Ait Değildir. ( Yakın Zamanda İptal Olacaktır. )
 4. Yiğit Adlı Şahıs İle Çalışmayın Aynı Durum Sizin de Başınıza Gelebilir.
 5. Tüm İftiralarına İnanmayın. piedpiperfansub.com veya Dc’mizde Yazmadığımız Sözlere ve İthamlara İnanmayın.
 6. Web Sitemizdeki Kullandığınız Şifreleri Başka Yerlerde Kullandıysanız Hemen O yerdeki Sitenizi Değiştirin.
 7. Sitemiz En Kısa Zamanda Tamamlanacaktır. Yeni Bölümler Gelmeye Devam Edilecektir.

 

 • Sahte isimle açılmış internet sitesiyle hiç bir alakamız yoktur.
 • Yiğit adlı şahıs ile piedpiperfb olarak bir ilişkimiz kalmamıştır.
 • Kim Bu Yiğit …
  • Ekipte web master olarak çalışan site kurulumu ve ayarlar ile ilgilenen kişi ( idi )
  • Mail Adreslerimiz – Sunucu Şifreleri  Sahip ( idi ) bu web master olarak erişimi var ( idi )
 • Neden ekipten ayıldı
  • Kendisi bizimle çalışmak yerine siteyi kendisinin ait olduğunu düşünerek iş yapıyordu  örnek olarak sitenin rengini değiştirmek istesek dahi karşı çıkıyor ve değiştirdikten sonra tekrar eski ayarına getiriyordu en ufak bir şey de karşı çıkıp onun keyfi ve isteklerine göre yapmamız gerektiğini düşünüyordu ve kendi sahibi olduğumuz sitede admin yetkimizi sunucuya dahil her şeye erişimi olduğu için bizlerin admin panelindeki bazı yerleri görmemizi engellemişti o yüzden bir işlem yapsa dahi hem haberimiz olmadığından hem de o kapatılan yerlere erişim yetkimiz olmadığından ne yazık ki sorunu düzeltemiyorduk bu nedenler ile kendisiyle çalışmak istemedik ve yollarımızı ayırma kararı aldık.
 • Yiğitin Yaptığı Şeyler ( başımıza gelenler )
  • Sunucularımız bir firmada olup adminlerimizin birinin üzerine kayıtlı idi ( bu firmadan sunucu alabilmek için kimlik onaylı olman gerekiyor ilerleyen durumlarda bir şey olması durumunda direk muhatap ve taraf o hesap sahibi oluyor ) yiğit bu firmanın  girişinde kullandığımız kendi adminimizin kişisel mail adresini hesap ayarlarından değiştirerek ve şifre değiştirerek bizim erişimizi engellemiştir ( yani sunucu hesabımızı çalmıştır ) ve sunucuyu sileceğini söyleyerek tehdit etmiştir. ( bu arada firma ödeme yöntemi admin arkadaşımızın kredi kartı tanımlıdır otomatik olarak sunucu ödemeleri yapılmaya devam edilmektedir )
  • Web Panel olan plesk panelin şifresini aynı şekilde değiştirerek yedek almamızı engellemiştir ( wordpress admin kısmından bölümlerimizin yedeğini aldık. )
  • Daha Sonra Sitemizi Sildi panelden yiğit adlı şahıs türkiye’de erişimi Ankara tarafından engellenen sitelere koyulan uyarının aynısı kopyalayarak sanki biz engellenmişiz gibi ana ekrana koydu ( sunucuyu değiştirince anlaşıldı öyle bir durum yok zaten biz e-devlet tarafından sorgulatmamızın yanı sıra işin uzmanlarına da incelttik ve öyle bir durumun olmadığını açıkça belirttiler. ve zaten onu eklerken java kodu eklemiş kendisi erişim engellinde direkt alan adı engelleniyor sadece java kodu eklemiyorlar basit html kod ile yapılıyor bizi ve tüm okuyucuları kandırmaya çalıştı ( yedeklerimizi almasaydık tüm emeklerimiz boşa gidecekti )
  • İddia edildiğinin aksine onun bizim için yaptığı bir şey kullanmadık, siteyi baştan yapmak zorunda kaldık o yüzden 1 hafta gibi bir süre site kapalı kaldı. Sonuna da lütfen bunu okuduktan sonra ayarlardan bildirimleri kapatın ve bu tarz iftiralara inanmayın.
  • Biz sunucu değişimi yaptığımızda eski sunucunun bulundu sunucu firmasındaki hesabımızı çaldıktan sonra ücretini daha yeni ödediğimiz sunucun yok olmasına da sebep oldu.
  • Daha sonra kendisi alan adıyla bir web sitesi açarak iftira atmaya karar verdiler . her şey yalandır ve gerçeği yansıtmamaktadır.
  • Sunucumuzu silmeden önce kendisi sitemizin yedeğini alarak kendine özel olarak saklamıştır ve sahte isimle açılan sitede o yedeğin içerisinde olan 52 bin üyemizin – isim – e-posta – şifre  bilgilerini paylaşmıştır ve bazı yerlerde web sitemizin yedeğini para ile satmaya çalışmaktadır.
   • Not Arkadaşlar Eğer PiedPiperFansub Eski Yiğit dönemindeki hesabınızın şifresi kendi maili şifreniz veya başka bir yerde kullandığınız şifre ile aynı ise lütfen şifrenizi değiştirin ( şifreleriniz veri tabanı da şifreli olarak tutulmaktaydı sizin giriş yapmanız için maalesef bu şifreleri şifresiz hale getirme yolu var lütfen şifrenizi değiştirin  ( Şu an Gördüğünüz Siteye Üye Olabilirsiniz Yiğit Adlı Kişinin Erişimi Yoktur. Sadece Eski Görseller kullanılarak Sıfırdan Yeniden Yapılmıştır. )
  • piedpiperfb adı ile size gelen tüm bildirimleri bu hariç sahte isimle açtığı sitesinde paylaştığı yazıları bir eklentisiyle yapmaktadır yedek dosyaları çaldığı için veri tabanını kurarak üyelerin aldığı yeni bölüm sistemi üzerinden bildirim atmaktadır bunun için firmaya yardım talebi oluşturduk en kısa sürede erişimin iptal edilmesi bekliyoruz artık bildirim atmayacaktır. Bu süreçte yeni yalanlara maruz kalmamak için lütfen google chrome , safari , mozilla tarayıcılarınızdan ayarlardan piedpiperfb olan tüm bildirimlerinizi kapatmanızı istiyoruz ( yeni bildirim sistemi bu olaylar durulduktan sonra discord sunucumuzdan açılacağı zaman duyuru atılacaktır ve piedpiperfansub.com sitemizden bildirimleri açmanız için bir ekrana bildiri ekranı göndereceğiz.
  • Site kurucumuz ve adminlerimizden birinin TC kimlik bilgileri de çalınmıştır. ( sunucu firmasındaki ve bazı alandı almak için firmalarına verdiğimiz bilgilere erişerek bir şekilde TC kimlik bilgileri de çalınmıştır, ve bir kısmını sahte isimle kullandığı sitede yayınlamıştır. bir şekilde TC kimlik bilgileri de çalınmıştır.
 • Sonuç Olarak
  • Mail adresleri ve kimliklerin çalınmasıyla site yetkililerinin herhangi bir alakası yoktur. Aynı zamanda .
   Bu eylemler için 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun “Bilişim Sistemine Girme” başlıklı 243. maddesi ile ” Sistemi engelleme, verileri yok etme veya değiştirme” başlıklı 244. maddesi düzenlenmiştir. Konuyla alakalı adli süreç başlatılacaktır…

Son durumlardan haberdar olmak için dc sunucumuza gelin. https://discord.gg/j74v5Ubc